10 věcí, co na tobě začnou tví kamarádi obdivovat

29.09.2022


Když se jednoho nádherného dne rozhoupeš a do toho zahraničí opravdu utečeš, stanou se hned dvě krásné věci zároveň. Nejen, že si pravděpodobně splníš svůj velký sen, ale v očích kamarádů taky dost významně stoupneš. Tušíš, co na tom bude tvé okolí tak brát..?

1. Protože máš svobodu

To nemůže říct každý. Rozhodně ne každý mladý člověk. Ty teď už ale ano. Příjezdem do zahraničí se ze dne na den stáváš svým vlastním pánem. Žádní rodiče, žádní příbuzní, otravní sourozenci, ani sousedé, co mají oči i uši jak se zdá všude. Po práci si děláš, co se ti zamane. Volný čas trávíš jen s tím, s kým doopravdy chceš. A ve chvílích klidu děláš jen to, na co máš právě chuť a náladu. Žádné domácí povinnosti, žádné vysvětlování, ani zpovídání se kde jsi, a co tam děláš. Jsi teď naprosto svobodný člověk. A to je hodně cool.

2. Protože si užíváš života

Tví spolužáci, kolegové, i kámoši jsou celé dny někde zavření. Znuděně sedí ve školách, nebo v zaměstnáních, které je často ani nebaví. To ale rozhodně není tvůj případ. Ty si místo toho raději poletuješ po světě, přehazuješ své božské zážitky lopatou, a večer je dlouze třídíš a zpracováváš. Povinnosti a starosti tam doma jsi odložil na padesátou kolej a raději si teď ve světě užíváš života, bezstarostnosti a mládí... 

3. Protože jsi pánem svého času

Žádný otravný budíček v sobotu v osm ráno? Žádné povinné návštěvy tetiček a strýčků? Žádné celovíkendové pomáhání vašim na zahradě? Žádné generální úklidy? Žádné hlášení kde jsi, s kým jsi, co tam děláš, a kdy se vrátíš? Nic? No tak paráda. V tom případě ti toto mohou ostatní jen tiše závidět.

4. Protože sbíráš spoustu bezva zážitků

Doma jen stěží uděláš trip na skútru kolem celého ostrova. Jen stěží si vyšlápneš na nejbližší horu. Fakt se jen stěží projedeš na lodi. A pravděpodobně budeš jen stěží pozorovat divoká zvířata ve volné přírodě. Toto doma mezi školou, prací, návštěvami fitka, lekcemi jógy a páteční akcí s kamarády fakt jen stěží zažiješ. Toto je cestování, poznávání světa, a rozhodně i job v zahraničí.

5. Protože poznáváš místní, i krásy jejich kultury

Samozřejmě, i u nás také narazíš na erasmáky, turisty, nebo cizince z nadnárodních firem. Problém je ale v tom, že se tu oni snaží přizpůsobit spíše nám. Našemu tempu, naší kultuře a tak nějak i okolnímu stylu života. Chtějí si ze své "návštěvy" u nás odvézt co nejvíc, což je pochopitelné. I tady si s cizinci sice krásně popovídáš a spoustu zajímavého se o nich i dozvíš, ale to je tak vše, co si z toho dokážeš vzít . Rozhodně tu nemáš šanci zažít jejich místní atmosféru, náladu, nebo kouzlo jejich kultury.  To si zažiješ jedině tam, a to hezky po jejich. 

6. Protože se učíš nový světový jazyk

Angličtina je dnes považována téměř až za povinnou výbavu každého mladého člověka. S tím už asi nikoho neohromíme. Co když ale ty odjedeš do řekněme více exotických krajů? Třeba do takového Španělska? Nebo Portugalska? Francie? Itálie? Japonska? Za těch pár měsíců tam minimálně základy zcela určitě pochytíš. A na tom už jde do budoucna krásně dál stavět. Kromě této praktické a užitečné stránky to má ale ještě jednu bezva výhodu. Mluvit tajemným cizím jazykem je totiž pro druhé neuvěřitelně přitažlivé a zatraceně sexy!

7. Protože ses fakt odhodlal a vyrazil

I když se o cestování a práci v zahraničí dneska už celkem dost mluví, nenech se zmást. Zdaleka ne každý na to ty nervy ve finále totiž má. Takže to, že ty jsi se sebral, a tímto způsobem nakonec doopravdy vycestoval, není vůbec samozřejmé! A všichni to moc dobře víme.

8. Protože máš své vlastní útočiště

Být pánem svého bytu? O tom se v dnešní době může většině mlaďochům vážně jen zdát. Tobě ale možná zaměstnavatel dopřával. Možná ti zařídil tvé vlastní samostatné bydlení? Nebo snad bydlení s pár dalšími zábavnými kolegy? A že si to docela užíváte? Paráda! V tom případě ti tví kámoši doma musejí tuto nefér výhodu asi jen tiše závidět.

9. Protože se o sebe staráš úplně sám

Zavolat ve dne v noci rodičům, že ti třeba není dobře, potřebuješ někam hodit, že ti tento měsíc nevyšly peníze, že v lednici nic není, nebo že jsi ztratil klíče a potřebuješ záchranu? To není až tak těžké. Zato v zahraničí všechny tyto výhody jaksi ztrácíš. Tam jsi už čistě jen sám za sebe a překročením hranic se o tohle všechno automaticky staráš sám. A pokud na to nejsi z domu až tak zvyklý, garantuji ti, že se tam z tebe brzy stane jedinec mnohem samostatnější, dospělejší a vyzrálejší. To vše je budoucna samozřejmě fajn hlavně pro tebe. Ale věř mi, že i u kámošů se tohle rozhodně počítá!

10. Protože se měníš k lepšímu

V zahraničí toho hodně uvidíš, uslyšíš, zažiješ, vyzkoušíš, překonáš a vyřešíš. Každá zkušenost nás chtě nechtě popožene o kousek dál. S každou další se zkrátka stáváme zase o něco rozumnějšími, empatičtějšími a lepšími bytostmi. A troufám si tvrdit, že ani ty nebudeš v tomto případě žádnou velkou výjimkou.

Pomohl ti článek? Pokud ano, budu ráda za sdílení dalším váhajícím dobrodruhům!Další super články najdeš tady :)