Proč tě začnou tví kámoši obdivovat

24.05.2020


Když se jednoho nádhernýho dne opravdu rozhoupeš a do toho zahraničí za prací fakt odjedeš, stanou se hned dvě krásný věci zároveň. Nejenom, že si pravděpodobně splníš svůj velkej sen, ale v očích kámošů taky dost významně stoupneš. Tušíš, co na tom bude tvý okolí tak moc brát..??

1. Protože máš svobodu

Tohle nemůže říct každej. Rozhodně ne každej mladej člověk. Ty teď ale ano. Příjezdem do zahraničí se ze dne na den stáváš svým vlastním pánem. Žádní rodiče, žádní příbuzní, ani žádní sousedi, co mají oči i uši jak se zdá všude. Po práci si děláš, co se ti zachce. Volnej čas trávíš jen s tím, s kým doopravdy chceš. A ve chvílích volna děláš jenom to a jenom tehdy, na co máš právě náladu. Žádný domácí povinnosti, žádný vysvětlování ani zpovídání se. Jsi teď zkrátka naprosto svobodnej free člověk. A to je hodně cool!

2. Protože si užíváš života

Tví spolužáci, kolegové i kámoši jsou celý dny někde zavření. Znuděně sedí ve školách, nebo v zaměstnáních, který je často ani nebaví. To ale rozhodně není teď tvůj případ! Ty si totiž místo toho raději poletuješ po světě, přehazuješ svý božský zážitky lopatou, a večer je dlouze třídíš a zpracováváš. Větší povinnosti a starosti jsi prozatím odložil na padesátou kolej a raději si ve světě užíváš života, bezstarostnosti a mládí... :)

3. Protože jsi pánem svýho času

Žádnej otravnej budíček v osm ráno od rodičů? Žádný povinný návštěvy tetiček a strýčků? Žádný celovíkendový pomáhání vašim na zahradě? Žádný otravný generální úklidy? Žádný hlášení kde jsi, s kým jsi, co tam děláš a kdy se vrátíš? Nic? No tak paráda. V tom případě ti tohle můžou ostatní upřímně závidět.

4. Protože sbíráš spoustu bezva zážitků

Doma jen stěží uděláš trip na skútru kolem celýho ostrova. Jen stěží si vyšlápneš na nejbližší sopku. Fakt se jen stěží projedeš na lodi po moři. Jen stěží se dotkneš ledovce. A pravděpodobně dost stěží budeš pozorovat divoký zvířata ve volný přírodě. Tohle doma mezi školou, prací, návštěvama fitka, hodinama jógy a páteční akcí s kámošema fakt jen stěží zažiješ. Tohle je cestování, poznávání světa a rozhodně i job v zahraničí... :)

5. Protože poznáváš místní i krásy jejich kultury

Jasně, u nás taky sem tam narazíš na nějaký ty erasmáky, nebo cizince z nadnárodních firem. To jo. Problém je ale v tom, že oni se tu spíš po tu dobu snaží přizpůsobit nám. Našemu tempu, naší kultuře a tak nějak i okolnímu stylu života. Chtějí si ze svý "návštěvy" u nás odvézt co nejvíc kulturních zážitků a dojmů, což je samozřejmý a pochopitelný. S cizinci si proto u nás třeba hezky popovídáš a spoustu zajímavýho se o nich i dozvíš. Ale rozhodně tu nezažiješ tu jejich pravou místní atmosféru, náladu, ani celkově kouzlo jejich kultury. To všechno můžeš zažít jedině u nich. V klidu, pomalu a hlavně pěkně po jejich.

6. Protože se učíš novej světovej jazyk

Angličtina je dneska považovaná řekněme skoro až za povinnou výbavu každýho mladýho člověka. Co když ale ty pojedeš pracovat do řekněme víc "exotických" krajů? Třeba do takovýho Španělska? Nebo Portugalska? Francie? Itálie? Japonska? Potom tam za těch pár měsíců zcela určitě pochytíš alespoň základy jejich řeči. A na tom už se dá v budoucnu krásně dál stavět. Kromě té praktické a užitečné stránky to má ale ještě jednu boží výhodu. Mluvit tajemným cizím jazykem je totiž pro druhý neuvěřitelně přitažlivý a zatraceně sexy!

7. Protože ses fakt odhodlal a vyrazil

I když se o cestování a práci v zahraničí dneska už celkem hodně mluví, nenech se zmást. Zdaleka ne každej na to ty nervy ve finále totiž fakt má. Takže to, že ty jsi se sebral a tímhle způsobem nakonec doopravdy i odjel, není vůbec samozřejmý! A všichni to moc dobře víme:)

8. Protože máš svý vlastní útočiště

Být pánem svýho bytu? O tom se v dnešní době může většině mladým vážně jenom zdát. Tobě ale možná zaměstnavatel v zahraničí dopřával. Třeba ti zařídil tvý vlastní samostatný bydlení? Nebo snad bydlení s ještě pár dalšíma zábavnýma brigádníkama? A že si to celkem užíváte? Tak v tom případě ti musí tví kámoši doma tuhle nefér výhodu asi jen tiše závidět..:)

9. Protože se o sebe staráš úplně sám

Zavolat ve dne v noci rodičům třeba to, že ti není dobře, že potřebuješ někam hodit, že ti tento měsíc nevyšly peníze, že v lednici nic není a měl by někdo zajít nakoupit, nebo že jsi ztratil klíče od baráku a potřebuješ záchranu? To není až tak těžký. Jenže v zahraničí všechny tyhle výhody jaksi ztrácíš. Tam jsi čistě jen sám za sebe a překročením hranic se o tohle všechno automaticky začínáš starat sám. Pokud jsi na tohle nebyl z domu zvyklej, může to pro tebe být ze začátku docela drsný. Ale právě proto se tam z tebe postupem času stane jedinec mnohem samostatnější, dospělejší a vyzrálejší. Je to samozřejmě super do budoucna hlavně pro tebe, ale věř mi, že i u kámošů se tohle rozhodně počítá!

10. Protože se měníš k lepšímu

V zahraničí toho hodně uvidíš, uslyšíš, zažiješ, vyzkoušíš, překonáš a vyřešíš. Každá zkušenost nás popožene o kousíček dál a s každou další se stáváme rozumnějšími, empatičtějšími a lepšími bytostmi. A troufám si tvrdit, že ani ty nebudeš žádnou výjimkou:)

Pomohl ti článek? Pokud ano, budu ráda za sdílení dalším váhajícím dobrodruhům:)