BATTLE! Léto v zahraničí versus Léto doma

30.08.2022

BATTLE!

Léto v zahraničí x Léto doma


 V čem jsou podle mě ty největší rozdíly mezi prázdninami strávenými doma a prázdninami tam venku? Tak to se hned dozvíš v tomto drsném battlu! Jdeme  na to!

1. místo

Válečka u moře x Válečka na betonovém koupáku

Už patnáct minut po práci se můžeš v letní dovolenkové destinaci skočit schladit rovnou do moře. To se o práci u nás v Česku bohužel říct nedá. Tady ti za odměnu po směně zbývá jedině tak nacpaný betonový bazén, nebo v lepším případě nějaký ten menší přírodní koupák...

2. místo

Kámoši za zády x Rodiče za zády

V zahraničí jsi čistě jen sám za sebe. Takže místo rodičů na tebe dočasně dohlížejí pouze a jenom tví noví kámoši. Což může být leckdy opravdu velice zajímavé.

3. místo

Dny v dovolenkových letoviscích x Dny doma

Cestování, zábava, relax v pohodových barech, objíždění vyhlášených výletních cílů, uvolněná letní atmosféra a objevování nových míst. To vše udělá na prázdninové atmosféře rozhodně svoje. Na druhé straně pak probouzení se v té samé posteli doma, v naprosto stejném prostředí, a v podobném režimu jako během celého zbytku roku. To na rozjařené letní náladě rozhodně nijak zvlášť nepřidá. 

4. místo

Samostatné bydlení x Bydlení s rodiči

Vyrazit na tah v pozdních nočních hodinách a vrátit se až během brzkých ranních? Pořádat hlučné house párty? Mít v pokoji věčný bordýlek, na který by se klidně mohla přijít podívat exkurze z okolí? Nebo zvát pravidelně bandu kamarádů k sobě domů? Tak to by ti u vašich asi jen stěží prošlo. O takovém crazy létě by sis při bydlení s rodiči nejspíš mohl nechat jen zdát.

5. místo

Volnost a svoboda x Dohled a kontrola

Ano, v zahraničí jsi v určitém slova smyslu na čas volný, svobodný a free. Když nepočítám práci, která tě samozřejmě trochu usměrňuje a svazuje. Ale doma, to je jiná. Tam jsi přirozeně pod dohledem, radarem, a kontrolou svých rodičů. A věř mi, že tohle se v našem chování, pocitech, i dojmech z prázdnin sakra pozná.

6. místo

Večery na pláži x Večery u rybníka

Pokud odjíždíš na prázdniny někam za teplem, večery na pláži, nebe s jasnými hvězdami a uklidňující zvuk moře, pro tebe budou na příštích pár měsíců každodenní chléb. Pokud ale v létě nikam nerazíš, netřeba se z toho hroutit. U nás se ti tento zážitek samozřejmě také částečně nabízí. Jen v podobě rybníčků, přehrad, nebo jezer. Nic proti ničemu, já miluju oboje. Ale léto u pláže a u moře, je prostě léto u pláže a u moře.. 

7. místo

Nová dobrodružství x Podobné zážitky

Tak jo, abych tu létu v Česku zase nekřivdila. I tady můžeš samozřejmě zažít nová dobrodrůža, i kopec božích a nezapomenutelných zážitků. Jenže je to prostě jiné. Atmosféra a zážitky v cizině prostě úplně jinak voní, chutnají a pak se na ně i vzpomíná. Nevím jak ty, ale já si mnohem víc pamatuju právě ze zahraničí, kde to bylo vše nové, zajímavé a hlavně nevšední. Kdežto od nás, mi zážitky ze všech těch lét a prázdnin doma, bohužel už tak nějak neurčitě splývají.. 

8. místo

Tříměsíční dovolená x Týdenní dovolená

I když v zahraničí samozřejmě většinu času pracuješ a není to zrovna ta nejpohodovější "dovolená", já to stejně jako dovolenou vždy brala. Ty zážitky, ty lidi, ta kouzelná místa. Za tohle tam turisté utrácejí balík, zatímco ty si to stejné místo celé ty měsíce užíváš úplně zadarmo. Vlastně ti tam za to ještě platí. Nevím jak ty, ale já bych si za to léto mohla dovolit maximálně tak jednu podobnou týdenní dovolenou...

9. místo

Létáš v oblacích x Držíš se při zemi

Během léta v zahraničí máš spoustu bláznivých nápadů. Nezastavitelnou potřebu zkoušet, blbnout, zkoumat. Tvá fantazie pracuje ve vysokých otáčkách. Prostě a jednoduše si v tu dobu poletuješ v oblacích. Což se bohužel o domácím prostředí říci opravdu nedá... 

10. místo

Objevuješ nová místa x Objíždíš x-krát navštívená

Ano, i tady můžeme oponovat. I u nás se dají samozřejmě objevovat nová místa. S tím více než souhlasím, ale víš jak to myslím. Města jsou tu vesměs stejná, lesy a louky jsou tu vesměs stejné, hory, rybníky, vinice, hrady nebo zámky. Ano, jsou to sice jiná místa, ale pořád ten stejný styl. A přesně tomu se při cestování na nějakou dobu krásně vyhneš. Města, architektura, příroda, atmosféra, kultura, řeč.. to vše pro tebe bude neobvyklé. I tohle za čas samozřejmě zevšední, ale minimálně ze začátku, alespoň to jedno léto, tě to nepřestane fascinovat. To ti tu na místě klidně i odpřísáhnu.

Pomohl ti článek? Pokud ano, budu ráda za sdílení dalším váhajícím dobrodruhům:)Další super články najdeš tady :)