BATTLE! Léto v zahraničí versus Léto doma

19.06.2020

BATTLE!

Léto v zahraničí x Léto doma


Letošní prázniny budou jiný. Pro tebe, pro mě, a v podstatě i pro celej zbytek světa. Nóó, letos asi bude většina z nás sedět doma. Možná tak trochu ze strachu, z větší části spíš ale z ne zrovna žádoucích komplikací, který nás můžou na cestách v tuhle šílenou koronavirovou dobu potkat. Někdo z toho už teď omdlívá, protože si naplánoval letní pracovní dobrodrůžo, přinejmenším tři tisíce kiláků daleko od svý rodiny, a ono to nejspíš nevyjde. Jinej možná ani neví, o co celý ty roky přichází, takže je mu to vlastně i letos celkem jedno. 

Nicméně já nějaký to srovnání bohužel už mám. Takže o dokonalým létě mám prostě svou vlastní, naprosto ideální představu:) A v čem jsou podle mě ty největší rozdíly mezi prázdninama strávenýma doma a prázdninama v zahraničí? Tak to se hned dozvíš v tomhle drsným battlu! Jdeme  na to!

1. místo

Válečka u moře x Válečka na betonovým koupáku

Už patnáct minut po práci se můžeš v letní dovolenkový destinaci skočit schladit rovnou do moře. To se o práci u nás v Česku bohužel říct nedá. Tady ti za odměnu  po směně zbývá jedině tak narvanej betonovej bazén, nebo v lepším případě nějakej menší přírodní koupák:)

2. místo

Kámoši za zádama x Rodiče za zádama

V zahraničí jsi čistě jen sám za sebe. Takže místo rodičů na tebe dočasně dohlížej jen tví noví kámoši. Což může být leckdy fakt hóóódně zajímavý:)

3. místo

Dny v dovolenkových letoviscích x Dny doma

Cestování, zábava, relax v pohodových barech, objíždění vyhlášených výletních cílů, uvolněná letní atmosféra a objevování nových míst, udělá na prázdninový atmosféře rozhodně svoje. Na druhý straně pak probouzení se v pořád tý samý posteli doma, v naprosto stejným prostředí a v podobným režimu jako během celýho zbytku roku, to na rozjařený letní náladě rozhodně nijak moc nepřidá. 

4. místo

Samostatný bydlení x Bydlení s vašima

Vyrazit na tah v pozdních nočních hodinách a vrátit se až během brzkých ranních. Pořádat hlučný house párty. Mít věčnej bordýlek v pokoji nebo pravidelně zvát bandu kámošů k sobě do obýváku. Tak to by ti u vašich asi jen stěží prošlo. O takovým crazy létě by sis při bydlení s vašima nejspíš mohl nechat jen zdát:)

5. místo

Volnost a svoboda x Dohled a kontrola

Ano, v zahraničí jsi v určitým slova smyslu na čas volnej, svobodnej a free. Když nepočítám práci, která tě samozřejmě nějakým způsobem usměrňuje. Doma je to ale jiná. Tam jsi přirozeně pod dohledem, radarem a kontrolou svých rodičů. A věř mi, že tohle se v našem chování, pocitech i dojmech sakra pozná:)

6. místo

Večery na pláži x Večery u rybníka

Pokud odjíždíš na prázdniny někam za teplem, večery na pláži, nebe s jasnýma hvězdama a uklidňující zvuk šumícího moře, pro tebe budou tvůj každodenní chléb. Netřeba se z toho hroutit, u nás se ti tenhle zážitek taky nabízí. Jen v podobě rybníčků, přehrad, nebo jezer. Nic proti ničemu, já miluju oboje. Ale léto u pláže a u moře, je prostě léto u pláže a u moře.. :)

7. místo

Nový dobrodružství x Podobný zážitky

Tak jo, abych tu létu v Česku zase nekřivdila. I tady můžeš samozřejmě zažít nový dobrodrůža i kopec božích a nezapomenutelných zážitků. Jenže je to prostě jiný. Atmosféra a dobrodržství v cizině prostě úplně jinak voní, chutná a pak se na ni i vzpomíná. Nevím jak ty, ale já si mnohem víc pamatuju právě ze zahraničí, kde je to pro mě všechno nový, zajímavý a hlavně nevšední. Kdežto od nás mi zážitky ze všech těch lét a prázdnin doma, bohužel už tak nějak neurčitě splývají.. 

8. místo

Tříměsíční dovolená x Týdenní dovolená

I když v zahraničí samozřejmě většinu času pracuješ a určitě to není ta nejpohovější "dovolená", já to stejně jako dovolenou vždycky brala. Ty zážitky, ty lidi, ty kouzelný místa. Za tohle všechno tam turisti utrácí svý těžce vydřený prachy, zatímco ty si to stejný místo užíváš celý ty měsíce úplně zadarmo. Vlastně ti tam za to ještě platí. Nevím sice jak ty, ale já bych si v podobným duchu za to léto mohla dovolit maximálně tak jednu takovouhle týdenní dovolenou... :)

9. místo

Lítáš v oblacích x Držíš se při zemi

Je to tak. Během léta v zahraničí máš spoustu bláznivých nápadů, máš nezastavitelnou potřebu zkoušet a tvá fantazie pracuje ve vysokých otáčkách. Prostě a jednoduše si v tu dobu poletuješ v oblacích. Což se bohužel o domácím prostředí říct nedá. Nebo aspoň u mě ne..:)

10. místo

Objevuješ nový místa x Objíždíš x-krát navštívený

Ano, i tady můžeme oponovat. I u nás se dají samozřejmě objevovat nový místa. S tím víc než souhlasím, ale víš jak to myslím. Města jsou tu vesměs stejný, lesy a louky jsou tu vesměs stejný, hory, rybníky, vinice, hrady nebo zámky. Ano, jsou to sice jiný místa, ale pořád ten stejnej styl. Čemuž se při cestování v zahraničí právě krásně vyhneš. Různý místa, budovy, města, obecně jejich architektonickej styl nebo příroda, pro tebe zkrátka nebudou tak obvyklý. A aspoň ze začátku tě to bude fascinovat a bavit. Minimálně to jedno léto. A to je přesně to, o co tu jde.. :)

Pomohl ti článek? Pokud ano, budu ráda za sdílení dalším váhajícím dobrodruhům:)