5 BOŽÍCH důvodů, proč odjet do zahraničí

30.05.2020

1) Je to sexy

Pokaždý, když jsem ve škole, v práci, na brigádě, nebo třeba na nějaké oslavě poznala novou tvář, byli paf z mýho příběhu. Dost často to vypadalo asi nějak takhle. "To jsi jako vážně zažila tohle? Tam jsi fakt byla? Cože, ty jsi tam dělala tohle? Wow!"

A jsem si naprosto jistá, že něco podobnýho denně potkává i ostatní vášnivý cestovatele. Protože cestovat a pracovat v zahraničí je pro většinu lidí prostě a jednoduše zatraceně sexy...! Tak buď jedním z nich:)

2) Jen tak tě už něco nerozhodí 

Při práci v zahraničí zažiješ občas hodně perný chvilky. Cizí řeč, ve které dost možná ze začátku plaveš. Taky cizí lidi, odlišná kultura, zvyky, manýry, způsoby, vyjadřování, chování, mentalita, nebo pracovní podmínky. S tím vším se budeš denně setkávat a bojovat. A pokud tímhle způsobem vycestuješ opakovaně a pokaždý do jinýho koutu světa, budeš se muset na nový prostředí znovu a znovu a znovu adaptovat. A to je občas fakt fuška.

Proto si myslím a jsem o tom osobně i přesvědčená, že právě práce v zahraničí nás do budoucna neuvěřitelně posílí. Občas to s lidma není jednoduchý a při komunikaci v cizí řeči i cizí zemi to platí ještě dvojnásob. Nebudeš tam zkrátka ve svým prostředí a nebudeš tam ani mezi svýma. A to tě stoprocentně posune vpřed.

3) Jsi pro ostatní frajer

Téměř každej mlaďoch nad prací v zahraničí v určitým období uvažuje. Jenže už málokdo to bohužel dokáže dotáhnout až do konce. Lidi se vycestovat prostě asi bojí a víc než cokoliv jinýho, od nich uslyšíš hlavně to, proč to u nich ještě nešlo a proč to samozřejmě nejde ani právě teď. 

Pokud ale ty budeš tou hezkou výjimkou, ten batoh si sbalíš, a doma se po tobě jenom zapráší, budeš "hrdinou":) Staří kámoši, rodina, i známí k tobě budou po téhle stránce vzhlížet. Protože začínat od nuly a ještě na novým místě, vážně není pro každýho...

4) Sbíráš cool zážitky

V zahraničí toho zažiješ tolik, že svý zážitky budeš muset ještě po návratu dlouze třídit, vstřebávat a zpracovávat. Lozil jsi na severu po horách? Viděl na vlastní oči polární záři? Pozoroval v dáli stádo sobů? Mluvil jsi tváří v tvář s nějakým domorodcem? Vyšlápl sis na sopku, abys pozoroval jedinečnej východ slunce? Zkoušel jsi surfovat? Zažil jsi divoký párty na plážích, nebo si se jen nechal unést dechberoucí čistou a klidnou přírodou? Tohle všechno jsou chvíle naprosto jedinečný a originální, který ti už jen stěží někdo odpáře. Tohle doma nezažiješ. Pro tyhle zážitky si zkrátka musíš sám přijet :)

5) Neujíždí ti vlak

Spousta lidí se k týhle změně bohužel nikdy neodhodlá, byť paradoxně fakt moc chtějí. Doma je drží a stahuje hezky zpátky něco neviditelnýho, zato ale evidentně dost silnýho. Jednoho dne se tak docela dobře můžou probudit s tím, že už se jim vlastně ani nikam nechce. Nebo už to opravdu, a tentokrát už vážně doopravdy, nejde. A to je průšvih. Svý sny úspěšně zadupali do země a už si je jen těžko někdy splní. Minimálně ne v takový podobě a ne s tak čistou a bezstarostnou hlavou. Tenhle vlak jim prostě ujel...

Ty proto neudělej tu stejnou chybu. Protože až si tenhle úžasnej sen splníš, budeš se moct jednou provždy posunout, s klidem na srdci i na duši, v životě zase o kus dál. A o to přece jde, nebo ne? 

Pomohl ti článek? Pokud ano, budu ráda za sdílení dalším váhajícím dobrodruhům:)