Kdo jsem?


"Jsem nadšenec 
pro práci v zahraničí.."


Tohle téma mě fascinuje od chvíle, kdy jsem si ji poprvé sama vyzkoušela. Už to bude skoro deset let. A po první následovala další, další, další a další... A nejlepší na tom všem je, že mě to baví pořád úplně stejně. A to i přesto, že jsem se tím posledních pár let v Česku dokonce i živila.

JOB v zahraničí je totiž podle mýho názoru ta NEJLEPŠÍ životní zkušenost. Hlavně pro mladý lidi, kteří se v životě ještě sami hledají. Spoustu věcí si ujasní, zjistí, co chtějí. Poznají hromadu skvělých míst, ale hlavně sami sebe. Zpátky domů si pak přivezou nejenom kopec zážitků, ale i nové inspirace od lidí, co na cestách potkají.

A proto o tom chci psát. Proto o tom chci říct co nejvíc mladým lidem. Tady je místo, kde zjistíš, o čem taková práce v zahraničí vlastně je..:)

Tak jeď, dokud můžeš!

"Posledních deset let se točím vlastně jen kolem práce v zahraničí.."Mý první pracovní léto

Když jsem si zařídila svoje první pracovní léto v Řecku, netušila jsem, jakou lavinu jsem tím spustila. Zpět domů přijela naprosto šťastná, vyrovnaná a spokojená holka. V té době mi bylo krásných osmnáct. Věk bezstarostnosti, zvědavosti, spousty energie, nadšení a touhy po dobrodružství. I díky tomu to bylo jednoznačně nejlepší léto, jaký jsem do té doby zažila.

To druhý bylo ještě mnohem lepší

Na další bláznivý zážitky jsem si ale musela chvíli počkat. Mý důvody zůstat následující léto doma nestály za moc. Prostě jsem promarnila příležitost, Došlo mi to a touha zažít to všechno znovu jednoznačně vyhrála. Hned další prázdniny už jsem opět mířila za hranice. Tentokrát do Španělska. A tyhle prázdniny byly překvapivě ještě daleko lepší než ty první! Šlo to vlastně ještě vůbec? Asi jo! Setkala se tam skvělá banda lidí a užili jsme si nezapomenutelný tři měsíce. 

Třetí pracovní prázdniny


Po návratu domů jsme zůstali všichni v kontaktu. Měli jsme nutkání si všechno pořád dokola připomínat a společný zážitky znovu a znovu probírat. S většinou z nich jsme se proto rozhodli tyhle jedinečný prázdniny ještě jednou zopakovat. I když nejsem moc příznivcem vracet se na stejný místo víckrát, v tomhle případě jsem udělala výjimku. A nelitovala jsem. Zase to bylo jednoduše senzační! 

Počtvrtý se něco změnilo

Při mým čtvrtém pracovním pobytu v Anglii se něco zlomilo. Byla jsem zase o něco starší, dospělejší, pohodlnější a cítila jsem už jakejsi větší závazek k domovu. Místo lítání po hotelu a poslouchání nelogických příkazů jsem se už spíš viděla někde v pohodlí kanceláře. Chtěla jsem dělat práci, ve který vidím vyšší smysl. Proto jsem si Anglii vůbec neužila a zklamaná přijela už po dvou měsících zpět domů.

Vysněná práce v ČR

Nadšení pro práci v zahraničí se v mým případě nedalo moc zapírat. Všechny dobrý zážitky převyšovaly nad pár špatnými jako obří hora. Díky mýmu přesvědčení, že je to jednoznačně nejlepší období života, jsem v tom hledala další možnosti. A tak jsem si prostě vysnila svý budoucí povolání. Práci, která se mi o pár let později se vším všudy splnila!

Jako Koordinátor pracovních pobytů v zahraničí jsem byla celý tři krásný roky u stovek dalších takových příběhů, Viděla jsem, že zahraniční zkušenost dává smysl nejen mně, ale i spoustě jiným mladým lidem.

Delegátka pro děti


Díky své práci jsem dostala možnost opustit na pár týdnů stěny kanceláře a vyrazit opět za dobrodružstvím do zahraničí. Tentokrát jako delegátka jazykových pobytů pro děti. Jedno léto do královské Anglie, další do andělskýho Los Angeles a pak ještě dvakrát zpátky do Anglie. Nebyla to sice klasická práce v zahraničí a ani to nebylo na celý léto. Ale o to přece vůbec nejde! Zažila jsem zase spoustu nových situací, hodně mi to dalo a hlavně jsem si svůj "JOB" v zahraničí opět maximálně užila!

Vytvářím BLOG

Byl už ale čas posunout se zase o kus dál. Svou práci jsem měla moc ráda. Věnovala jsem jí ale většinu času a na mý vlastní nápady už nezbývala energie. 

Přemýšlela jsem, co já sama bych mohla teď udělat. Co by mladý lidi motivovalo a hlavně přesvědčilo o kouzlu práce v zahraničí. A právě tenhle BLOG by měl být výsledkem:)


"Přála bych si, 
aby můj příběh inspiroval 
další a další mladý lidi"