Kdo jsem?


"Jsem nadšenec 
pro práci v zahraničí.."


Tohle téma mě fascinuje od chvíle, kdy jsem si ji poprvé sama vyzkoušela. Už to bude skoro deset let. A po první následovala další, další, další a další... A nejlepší na tom je, že mě to baví pořád úplně stejně. A to i přesto, že jsem se tím posledních pár let v Česku dokonce i živila.

JOB v zahraničí je totiž podle mého názoru ta NEJLEPŠÍ životní zkušenost. Hlavně pro mladý lidi, kteří se v životě ještě sami hledají. Spoustu věcí si díky tomu ujasní, zjistí, co od života chtějí. Poznají nejen hromadu skvělých míst, ale taky sami sebe. Zpět domů si pak přivezou kopec zážitků a nové inspirace od lidí, co na svých cestách potkají.

A proto o tom chci psát. Proto o tom chci říct co nejvíc mladým lidem. Tady je to místo, kde zjistíte, o čem taková práce v zahraničí vlastně je..

A hlavně vám chci říct jedno... "Jeďte dokud můžete!"

"Posledních deset let se točím vlastně jen kolem práce v zahraničí.."Mé první pracovní léto

Když jsem si zařídila svoje první pracovní léto v Řecku, netušila jsem, jakou lavinu jsem tím spustila. Zpět domů přijela naprosto šťastná, vyrovnaná a spokojená holka. V té době mi bylo krásných osmnáct. Věk bezstarostnosti, zvědavosti, spousty energie, nadšení a touhy po dobrodružství. I díky tomu to bylo jednoznačně nejlepší léto, jaký jsem do té doby zažila.

To druhé bylo ještě mnohem lepší

Na další bláznivé zážitky jsem si ale musela chvíli počkat. Mé důvody zůstat následující léto doma nestály za moc. Jednoduše jsem promarnila příležitost, Došlo mi to a touha zažít to všechno znovu jednoznačně vyhrála. Hned další prázdniny už jsem opět mířila za hranice. Tentokrát do Španělska. A tyhle prázdniny byly překvapivě ještě daleko lepší než ty první! Šlo to vlastně ještě vůbec? Setkala se tam skvělá banda lidí a užili jsme si parádní tři měsíce. 

Třetí pracovní prázdniny


Po návratu domů jsme zůstali všichni v kontaktu. Měli jsme nutkání si všechno pořád dokola připomínat a společný zážitky znovu a znovu probírat. S většinou z nich jsme se proto rozhodli tyhle jedinečný prázdniny jednoduše ještě jednou zopakovat. I když nejsem příznivcem vracení se na stejné místo víckrát, v tomhle případě jsem udělala výjimku. A nelitovala jsem. Zase to bylo jednoduše senzační! 

Počtvrté se něco změnilo

Při mém čtvrtém pracovním pobytu v Anglii se něco zlomilo. Byla jsem zase o něco starší, dospělejší, pohodlnější a cítila jsem už jakýsi větší závazek k domovu. Místo lítání po hotelu a poslouchání nelogických příkazů jsem se už spíš viděla někde v pohodlí kanceláře. Chtěla jsem dělat práci, ve které vidím vyšší smysl. Proto jsem si Anglii vůbec neužila a zklamaná přijela už po dvou měsících zpět domů.

Vysněná práce v ČR

Nadšení pro práci v zahraničí se v mém případě nedalo moc zapírat. Všechny dobré zážitky převyšovaly nad těmi několika málo špatnými jako obří hora. Díky mému přesvědčení, že jde jednoznačně o nejlepší období života, jsem v tom hledala ještě další možnosti. A tak jsem si doslova vysnila své budoucí povolání. Práci, která se mi o pár let později se vším všudy splnila!

Jako Koordinátor pracovních pobytů v zahraničí jsem byla celé tři krásné roky u stovek dalších takových příběhů, Viděla jsem, že zahraniční zkušenost dává smysl nejen mně, ale i spoustě jiným mladým lidem.

Delegátka pro děti


Díky své práci jsem dostala možnost opustit na pár týdnů stěny kanceláře a vyrazit opět za dobrodružstvím do zahraničí. Tentokrát jako delegátka jazykového pobytu pro děti. Jedno léto do královské Anglie, druhé do andělského Los Angeles. Nebyla to sice klasická práce v zahraničí a ani to nebylo na celé léto. Ale to přece vůbec nevadí! Zažila jsem zase spoustu nových situací, hodně mi to dalo a hlavně jsem si svůj "JOB" v zahraničí opět maximálně užila!

Vytvářím BLOG

Byl už ale čas posunout se zase o kus dál. Svou práci jsem měla moc ráda. Věnovala jsem jí ale většinu času a na mé vlastní nápady už nezbývala energie. 

Přemýšlela jsem, co já sama bych mohla teď udělat. Co by mladý lidi motivovalo a hlavně přesvědčilo o kouzlu práce v zahraničí. A právě tento BLOG by měl být tím výsledkem. 

Dělím se tu s vámi zatím jen o své vlastní zážitky. Tím to ale určitě neskončí. Už brzy si tu budete moct přečíst zkušenosti a story dalších, stejně nadšených bláznů! "Přála bych si, 
aby tento Blog inspiroval všechny mladé lidi".

Přejete si dostávat nové články přímo do emailu?