Kdo jsem?


"Jsem nadšenec 
pro práci v zahraničí.."


Tohle téma mě fascinuje od chvíle, kdy jsem si ji poprvé sama vyzkoušela. Už to bude víc jak deset let. A po první následovala další, další, další a další... A nejlepší na tom všem je, že mě to baví pořád úplně stejně. A to i přesto, že jsem se tím posledních pár let, jako koordinátorka pracovních pobytů v zahraničí, dokonce i živila.

JOB v zahraničí je totiž podle mýho názoru ta nejlepší životní zkušenost. Hlavně pro mladý lidi, kteří se v životě ještě sami hledají. Spoustu věcí si tam ujasní, zjistí, co chtějí, poznají hromadu skvělých míst, ale hlavně sami sebe. Zpátky domů si pak přivezou nejenom kopec nezapomenutelných zážitků, ale i nové inspirace od lidí, co na cestách potkají.

A proto o tom chci psát. Proto o tom chci říct co nejvíc mladým lidem. A proto jsi i ty dost možná právě tady...:)

"Posledních deset let se točím vlastně jen kolem práce v zahraničí.."Mý první pracovní léto

Když jsem si zařídila svoje první pracovní léto v Řecku, netušila jsem, jakou lavinu jsem tím spustila. Zpět domů přijela naprosto šťastná, vyrovnaná a spokojená holka. V té době mi bylo krásných osmnáct. Věk bezstarostnosti, zvědavosti, spousty energie, nadšení a touhy po dobrodružství. I díky tomu to bylo jednoznačně nejlepší léto, jaký jsem do té doby zažila.

To druhý bylo ještě mnohem lepší

Na další bláznivý zážitky jsem si ale musela chvíli počkat. Mý důvody zůstat následující léto doma nestály za moc. Prostě jsem promarnila příležitost. Došlo mi to a naštěstí potřeba zažít všechno to božšký znovu jednoznačně vyhrála. Hned další prázdniny jsem už opět mířila za hranice. Tentokrát do Španělska. A tyhle prázdniny byly překvapivě ještě mnohem lepší než ty první! Šlo to vlastně ještě vůbec? Asi jo! Setkala se tam skvělá banda lidí a my si užili jen těžko zapomenutelný letní měsíce. 

Třetí pracovní prázdniny

Po návratu domů jsme zůstali všichni v kontaktu. Měli jsme nutkání si všechno pořád dokola připomínat a společný zážitky znovu a znovu probírat. S většinou z nich jsme se proto rozhodli tyhle jedinečný prázdniny ještě jednou zopakovat. I když nejsem zrovna příznivcem vracet se na stejný místo víckrát, v tomhle případě jsem udělala výjimku. A nelitovala jsem. Zase to bylo prostě a jednoduše senzační.

Počtvrtý se něco změnilo

Při mým čtvrtým pracovním pobytu v Anglii se něco zlomilo. Byla jsem zase o něco starší, dospělejší, pohodlnější a cítila už jakýsi větší závazek k domovu. Místo lítání po hotelu a poslouchání nelogických příkazů jsem se už spíš viděla někde v pohodlné kanceláři. Chtěla jsem dělat práci, ve který vidím nějaký vyšší smysl. Proto jsem si Anglii vůbec neužila a zklamaná přijela už po dvou měsících zpátky domů.

Vysněná práce v ČR

Nadšení pro práci v zahraničí se v mým případě nedalo moc zapírat. Všechny dobrý zážitky převyšovaly nad pár špatnými jako obří hora. Díky mýmu přesvědčení, že je to jednoznačně nejlepší období života, jsem v tom hledala další možnosti. A doslova si vysnila svý budoucí povolání. Práci, která se mi o pár let později se vším všudy splnila.

Jako Koordinátor pracovních pobytů v zahraničí jsem byla celý tři krásný roky u stovek dalších takových příběhů. A díky tomu si uvědomila, že zahraniční zkušenost dává smysl nejen mně, ale i spoustě jiným mladým lidem.

Delegátka pro děti

Díky své práci jsem dostala možnost sem tam opustit stěny kanceláře a vyrazit zase za dobrodružstvím do světa. Tentokrát jako delegátka jazykových pobytů pro děti. Jedno léto do královské Anglie, další do andělskýho Los Angeles, pak ještě dvakrát zpátky na jih Británie a naposledy na Maltu. Nebyla to sice klasická práce a ani to nebylo na celý léto. Ale o to vůbec nejde. Zažila jsem tolik nových situací, poznala spoustu inspirativních dětí  a viděla kopec krásných míst. Hodně mi to dalo a hlavně jsem si svůj JOB v zahraničí opět maximálně užila.

Vytvářím web a píšu knihu

Byl už ale čas posunout se zase o kousek dál. Svou práci jsem měla moc ráda, ale věnovala jsem jí drtivou většinu svýho času a na mý vlastní nápady už nezbývala energie. 

Přemýšlela jsem, co bych já sama mohla udělat sama za sebe. Co by mladý lidi motivovalo a hlavně přesvědčilo o kouzlu práce v zahraničí. A právě tenhle web a kniha by měli být tím výsledkem.  Tak snad tu najdeš přesně to, co hledáš:) "Přála bych si, 
aby můj příběh inspiroval 
i další cestovatele"